Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/janakaisi.cz/janakaisi.cz/modules/mod_AutsonSlideShow/tmpl/default.php on line 17

Informace

KDE FOTOGRAFOVÁNÍ PROBÍHÁ

 

Mám ráda přírodu a její rozmanitost. Stejně tak mám ráda i přirozené světlo, které se během dne mění a tím se mění i atmosféra fotografie. Proto fotím převážně v exteriéru, pouze novorozeňátka vyfotím i u vás doma.

Prostor, kde bude focení probíhat, můžete určit sami, případně využijeme jedno z mých oblíbených míst, která už mám vytipovaná. Ideální jsou louky, pěkné lesoparky nebo jiná blízká příroda.

 

DOBA FOTOGRAFOVÁNÍ

 

Fotografování trvá většinou jednu až dvě hodiny. Někdy však malá miminka i dětičky nemají "svůj den", jsou ve špatné náladě, mají hlad nebo je prostě focení nebaví a doba focení se může protáhnout. Pokud se přes veškerou snahu nepodaří nafotit vytoužené snímky, můžeme se samozřejmě domluvit na novém termínu.

 

CO NA SEBE

 

Pokud se jedná o fotografii malých dětí, je vždy lepší barevné a kontrastní oblečení, aby děťátko hezky na fotografii vyniklo. Je vhodné vzít s sebou více oblečení a případně dítě v průběhu focení převléknout. Vezměte s sebou i nějakou oblíbenou hračku.

Většinou fotím zároveň i rodinnou fotografii, proto je dobré se barevně s miminkem sladit. Na fotografii není dobré oblečení s potisky a výraznými vzory a obrázky!

Pro těhotenské fotografie doporučuji spíše přírodní barvy a jednoduché vzory, aby hezky vyniklo bříško. Také jsou pěkné různé rozepínací svetříky, košile a samozřejmě šaty.

Pro portrétní fotografii si na sebe oblékněte cokoliv, v čem se cítíte dobře a co máte rádi. Je dobré mít opět více variant oblečení, aby fotografie byly různorodé.

Na focení pejsků žádné oblečení brát sice nemusíte, ale přibalte se nějaké pamlsky, aby pejsek spolupracoval a nějakou oblíbenou hračku. Pokud chcete nafotit pejska v pohybu a rád aportuje, je vhodné vzít i nějaký oblíbený předmět, na který je pejsek zvyklý a rád ho nosí.

 

VĚK MIMINEK NA FOCENÍ

 

Pokud chcete nafotit novorozeňátko co nejdříve, kontaktujte mě ještě před porodem, abych s tím počítala. Po porodu se mi co nejdříve ozvěte a domluvíme spolu nejbližší termín focení. 

Novorozeňátka se fotí do věku tří týdnů, dokud mají tvrdý a dlouhý spánek a není problém je v klidu fotografovat. Nejemotivnější fotky novorozeňátek jsou ve spánku. 

Starší miminka je lépe fotit až od čtyř měsíců, kdy už jsou aktivní,  " pasou koníčky " a reagují více na okolí.

 

ZHOTOVENÍ FOTOGRAFIÍ

 

Výběr fotografií zhotovím sama, fotografie zasílám jako zmenšené náhledy na e-mail. Vy sami si potom vyberete deset fotografií do balíčku. Pokud budete mít zájem o více fotografií, každou další fotografii navíc účtuji zvlášť.

Zhotovení vybraných fotografií s úpravou a retuší trvá přibližně 3 týdny (u svatebních fotografií je termín o něco delší).

Zhotovené zakázky zasílám elektronicky.

 

!! NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE NEPOSKYTUJI!!